Značky

Služby

logo

logo

Jedinečný design nových elektromobilů CUPRA bude založen na trvalé udržitelnosti a digitální technologii

  • CUPRA ve svých budoucích modelech s elektrickým pohonem – CUPRA Terramar, CUPRA Tavascan a CUPRA UrbanRebel – nově interpretuje materiály a dá jim novou hodnotu
  • Přírodní vlákna, například ze lnu nebo konopí, jsou klíčovými prvky v této evoluci, která přispěje také ke zmenšení ekologické stopy
  • Kombinace trvalé udržitelnosti a digitální technologie umožňuje vytvářet jedinečné designy díky využití parametrických metod, 4D designu a 3D tisku
Jedinečný design nových elektromobilů CUPRA bude založen na trvalé udržitelnosti a digitální technologii
Praha, 20-01-2023 – Terramar ve městě Sitges je místem, kde to všechno před čtyřmi roky začalo. A před několika měsíci tam značka CUPRA odhalila svou vzrušující vizi pro rok 2025 a nastínila své budoucí plány se třemi novými elektrifikovanými hrdiny pro novou éru – CUPRA Terramar, CUPRA Tavascan a CUPRA UrbanRebel. Tato budoucnost bude nejen elektrická, ale také trvale udržitelnější, především z hlediska designu těchto nových modelů. Značka CUPRA pomocí nových digitálních technologií vytvořila nový designový koncept s transformovanými materiály, které přinášejí novou hodnotu. CUPRA tím dokazuje, že je možné propojovat trvalou udržitelnost v dokonalém souladu s emocemi, a upoutávat tím pozornost nových generací.

Reinterpretace trvalé udržitelnosti. Nová éra elektrických modelů vyžaduje rozsáhlou reinterpretaci vnitřního a vnějšího designu. Cílem značky CUPRA je přitom stát se mistrem trvalé udržitelnosti. Na tomto konceptu pracuje tým z oddělení barev a materiálů značky CUPRA. „Chtěli jsme se odklonit od typického složení automobilových materiálů a zaměřit se na to, abychom více vycházeli vstříc preferencím nových generací, které oceňují přírodní prvky, respektují životní prostředí a podporují trvale udržitelný růst. Jsme přesvědčeni o tom, že trvalá udržitelnost nám dává příležitost reinterpretovat autenticitu značky CUPRA,“ říká Francesca Sangalliová, vedoucí konceptu a strategie pro barvy a materiály ve společnosti CUPRA.


Lehké výkony. Trvalá udržitelnost je nedílnou součástí filozofie značky CUPRA, která udělá v této oblasti další významný krok vpřed svými budoucími elektrickými modely. „Experimentujeme s přírodními prvky, které se v konvenčním automobilovém průmyslu nepoužívají,“ říká Francesca. CUPRA například zpracovává přírodní vlákna z rostlin, jakými jsou len nebo konopí, a vyrábí z nich díly, ve kterých nahrazují dosud používaná uhlíková vlákna. Tyto rostliny navíc dokážou vázat velká množství CO2, což znamená, že je jejich pěstování přínosem pro životní prostředí. „A výkony těchto dílů, které vyrábíme, jsou porovnatelné s kevlarem nebo uhlíkovými vlákny,“ vysvětluje designérka.


Nová hodnota. Nekonvenčním způsobem se postupně používají také recyklované plasty. „Vytváříme díly pro interiéry automobilů s vyspělými recyklovanými polymery, aniž bychom zakrývali jejich přirozený vzhled. Reinterpretujeme plasty tak, aby byly krásné a trvale udržitelné,“ říká Francesca. Některé interiérové díly prošly transformací – například díky přidání kovových částic do jejich složení získaly zcela novou povrchovou úpravu.

Směs kreativity a technologie. Při reinterpretování designu jde trvalá udržitelnost ruku v ruce s kreativitou a nejmodernějšími digitálními technologiemi. V této transformaci je klíčový parametrický design spolu s aditivní výrobou („3D tisk“). „Digitální technologie nám dává příležitost vytvářet neuvěřitelné povrchy, které po dotyku ožijí, čímž vzniká dojem pohybu. Díky novým metodám jsme při tvorbě designu přešli z 2D do 4D. Výsledkem jsou struktury, které jsou opravdu pozoruhodné,“ vysvětluje Francesca.


Méně je více. Významnou roli v této evoluci hrají také tkaniny. V oddělení barev a materiálů pokračují v započaté cestě v oblasti ekologických materiálů. V modelu CUPRA Born již nalézá uplatnění veganská kůže. A zavedením technologie 3D plochého pletení udělá značka CUPRA další krok vpřed. Tato metoda umožňuje výrobu tkanin přesně na míru, aby nevznikal výrobní odpad. „V designu zkoumáme odlišnou strukturu, abychom mohli díky aditivní výrobě vytvořit produkt z odlišné perspektivy. Je to velmi nový, lehký materiál a při výrobě dílů nevzniká odpad. Přímo v samotném materiálu můžeme vytvářet grafické prvky s jedinečným výsledkem,“ říká Franscesca, která nakonec dodává: „Trvalá udržitelnost neznamená jen recyklaci, musíme také zmenšit naši ekologickou stopu.“
 
ZDROJ: cupraofficial.cz

logo

Oblíbené

Nejdříve si musíte vybrat své oblíbené auto.

Odeslání oblíbených vozů
na e-mail

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.